Buc off. Uniwersytet wolny od reakcyjnej kasty

Kolektyw Równoważnik zaprasza w sobotę, 1 października o godz. 9:45 pod Collegium Novum UJ na protest przeciw zdegenerowanej kaście trzymającej władzę na Uniwersytecie Jagiellońskim.
30 września 2022

Protestujemy przeciw haniebnej postawie zdegenerowanej kasty trzymającej władzę na Uniwersytecie Jagiellońskim. Postawa ta uchybia godności najstarszej polskiej uczelni.

Protest odbędzie się w sobotę, 1 października 2022 r. o godz. 9:45 pod Collegium Novum UJ. Zainaugurujemy ten rok akademicki odpowiednio do okoliczności.

Brak działań wobec nienawistnej doktorantki

Protestujemy przeciwko temu, że władze UJ nabrały wody w usta ws. rasistowskiej, antysemickiej, homofobicznej i transfobicznej doktorantki oraz w żaden sposób nie zareagowały na skandaliczne umorzenie przez rzecznika dyscyplinarnego UJ postępowania dyscyplinarnego w jej sprawie w styczniu 2022 r.

Protestujemy przeciwko temu, że rektor UJ Jacek Popiel powołał na rzecznika dyscyplinarnego wykładowcę, który zasłynął jako autor obleśnego bloga erotyczno-kulinarnego, uznanego przez wiele osób za seksistowski; a zatem powołał osobę niegodną sprawowania funkcji rzecznika dyscyplinarnego UJ. To właśnie ten rzecznik rektora UJ wydał skandaliczną decyzję o umorzeniu postępowania ws. Łucji Dzidek.

Protekcja dla transfobicznej wykładowczyni, drakoński sąd nad transpłciowym studentem

Protestujemy przeciwko temu, że rektor UJ Jacek Popiel objął protekcją transfobiczną wykładowczynię poprzez przywrócenie w grudniu 2021 r. jej wykładu do programu wydarzenia antyprzemocowego, po uprzednim wycofaniu zaproszenia przez sekcję koła naukowego współorganizującą wydarzenie.

Protestujemy przeciwko temu, że rektor UJ w grudniu 2021 r. porównał przebieg studencko-młodzieżowego protestu Kolektywu Równoważni_k ws. praw osób transpłciowych do „najokrutniejszych czasów PRL”, a zatem do stalinizmu.

Protestujemy przeciwko temu, że na wniosek transfobicznej wykładowczyni w 2021 r. przeprowadzono na UJ pokazowe, pełne absurdów i niesprawiedliwe postępowanie dyscyplinarne przeciwko transpłciowemu studentowi UJ Ernestowi Figlowi, zakończone wymierzeniem mu kary upomnienia przez komisję dyscyplinarną UJ ds. studentów i doktorantów.

Transparent na manifestacji solidarności z Ernestem Figlem, Centrum Wsparcia Dydaktyki UJ przy ul. Ingardena, 22 października 2021

Niespełniona zapowiedź zwolnienia pracownika za żart o płodach

Protestujemy przeciwko temu, że władze UJ w lutym 2022 r. pod naciskiem Ordo Iuris, Kai Godek oraz radnego partii Solidarna Polska publicznie poinformowały o ich decyzji rozwiązania umowy o pracę z dr. Samuelem Nowakiem, rzecznikiem Instytutu Psychologii UJ po jego żartobliwym wpisie o płodach, w którym dr Samuel Nowak sprzeciwiał się uznawaniu płodów za osoby ludzkie.

Protestujemy przeciwko temu, że rektor UJ oraz rzecznik prasowy UJ Adrian Ochalik wprowadzili opinię publiczną w błąd, gdyż umowa o pracę z dr. Samuelem Nowakiem pomimo uprzedniej zapowiedzi w oficjalnych kanałach UJ, a także przesłanej jako oficjalne stanowisko do PAP, nie została rozwiązana.

Rozmodlone buce, czyli msza katolicka na inaugurację roku

Protestujemy przeciwko temu, że w oficjalnym programie inauguracji roku akademickiego 2022/2023 znalazła się msza katolicka, w której zgodnie ze zgniłą UJ-ową tradycją uczestniczy rektor UJ oraz inne osoby będące we władzach uczelni, pomimo tego że art. 10 ust. 1 Konstytucji RP mówi: „Rzeczpospolita Polska jest państwem świeckim, neutralnym w sprawach religii i przekonań”, a UJ jest uczelnią publiczną, finansowaną z budżetu państwa.

Oplucie pamięci o ofiarach zbrodniarzy wojennych i zaszczucie za krytykę władz UJ

Protestujemy przeciwko temu, że zostałem dwukrotnie ukarany przez organy dyscyplinarne UJ: za protest przeciw czczeniu zbrodniarzy „Łupaszki” i „Lalka” (karą upomnienia) oraz za nazwanie rektora UJ reakcyjnym bucem (karą nagany). W związku z tym ostatnim wniosek zawiadamiający przeciwko mnie złożyła grupa wszystkich dziekanów i dziekanek szesnastu wydziałów Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.