Katooszołomeria z „młodych PiS” donosi na mnie do prokuratury. Chodzi o „obrazę uczuć religijnych”

Fundamentalistyczna, katolicka oszołomeria z młodzieżówki PiS-u składa na mnie zawiadomienie do prokuratury z artykułu 196 kodeksu karnego. Chodzi o tzw. „obrazę uczuć religijnych”.
21 października 2022

Zawiadomienie do prokuratury

O złożeniu zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa do prokuratury poinformował dziś kilka minut przed godziną 14 oddział Forum Młodych PiS w Krakowie za pośrednictwem swojego profilu na Facebooku.

Chodzi o rzekome znieważenie przeze mnie papieża-Polaka, między innymi poprzez nazwanie go „patronem pedofili”. Niestety nie znamy jak na razie pełnej treści pisma złożonego do prokuratury, a jedynie jego fragment opublikowany przez Forum Młodych PiS. Jeśli zajdzie taka potrzeba, chętnie spotkam się w sądzie i opowiem, dlaczego JP2 był bestią z Wadowic.

Czym jest tzw. „obraza uczuć religijnych”?

Ustawa z dnia 6 czerwca 1997 r. Kodeks karny przewiduje sankcję za tzw. „obrazę uczuć religijnych”. Artykuł 196 kodeksu karnego mówi: „Kto obraża uczucia religijne innych osób, znieważając publicznie przedmiot czci religijnej lub miejsce przeznaczone do publicznego wykonywania obrzędów religijnych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.” Tego rodzaju sankcjonowanie aktów, które mogą zostać uznane za bluźnierstwo jest typowe dla państw wyznaniowych i teokracji.

Debata o JP2 w 44. rocznicę wyboru na stolec piotrowy

Wiadomo, że chodzi o moje wypowiedzi na debacie o JP2 w rocznicę jego wyboru na stolec piotrowy. Debatę zorganizowaną przez osoby ze Stowarzyszenia Młodzi Demokraci Kraków można obejrzeć w całości pod tym linkiem.

Z nieznanych przyczyn w poście Forum Młodych PiS została oznaczona strona Stowarzyszenia Młoda Lewica, do którego nie należę. W debacie 16 paźdiernika b.r. występowałem jako reprezentant Stowarzyszenia Kuźnica. Młodą Lewicę godnie reprezentował na tej debacie Krzysztof Wroński.

Grafika promująca dyskusję zorganizowaną przez osoby z krakowskich struktur Stowarzyszenia Młodzi Demokraci; za: SMD Kraków.

Pierwsze komentarze. „Katotaliban pełną gębą”

W przeciągu kilku godzin od podania przez krakowski oddział Forum Młodych PiS informacji o zgłoszeniu do prokuratury w internecie pojawiły się pierwsze komentarze na ten temat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.