Murem za Katarzyną Wójtowicz! Protest w Krakowie [FOTO/WIDEO]

Murem za Katarzyną Wójtowicz! Kilkadziesiąt osób protestowało pod komisariatem policji przy ul. Szerokiej w Krakowie, by okazać solidarność przesłuchiwanej założycielce inicjatywy Dość milczenia, która jest ścigana za działalność antyklerykalną i antyrządową.
2 stycznia 2023

28 grudnia 2022 osoby protestujące zgromadziły się pod komisariatem, gdzie została wezwana na przesłuchanie Katarzyna Wójtowicz. Założycielka inicjatywy Dość milczenia została wezwana na komisariat przy ulicy Szerokiej 35 w w charakterze podejrzanej. Ma osiem zarzutów w związku z organizacją protestów antyrządowych pod siedzibą PiS oraz protestem antypapieskim przy ul. Franciszkańskiej.

Protest solidarnościowy z Katarzyną Wójtowicz trwał ponad trzy godziny, bo tyle przesłuchiwana była działaczka. Były transparenty z hasłami: „Murem za Kasią Wójtowicz”, „Nie uciszycie nas. Dość milczenia”. Głos ze wsparciem dla Katarzyny Wójtowicz zabrały m.in. jej przyjaciółki i przyjaciele z Dość milczenia oraz poseł na Sejm RP, Aleksander Miszalski. Na proteście był także obecny senator Bogdan Klich, ale nie zdecydował się zabrać głosu – stał oddalony o kilkadziesiąt metrów od grupy osób protestujących i przyjął rolę obserwatora.

Obwinionej Katarzynie Wójtowicz towarzyszył jej pełnomocnik, mecenas Filip Duski. Oboje zostali przywitani oklaskami i wiwatami po wyjściu z komisariatu. Zapis wideo z całego wydarzenia można zobaczyć tutaj.

„Murem za Kasią Wójtowicz”. Fotorelacja z protestu solidarnościowego z Katarzyną Wójtowicz

Kuca Mateusz Noga, z plastikowym granatnikiem stoi Maciej Sokół
Z plastikowym granatnikiem stoi Maciej Sokół
Stoją z transparentami Katarzyna Boroń i Adam Kramarczyk
Z lewej Krystyna Jarosz, z prawej Barbara Mazanek
Z lewej Barbara Mazanek
Krystyna Jarosz
Marek Trzybiński
Z plastikowym granatnikiem stoi Maciej Sokół
Ewa Jankowicz
Weronika Lenart
Łukasz Nalepka, Adam Kramarczyk, Krystyna Jarosz
Adam Kramarczyk
Przemawia z mikrofonem w ręce Adam Kramarczyk, obok z transparentem Mateusz Noga

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.