Odważny protest wobec kibolskiego rajdu na Jasną Górę. „Demokracja” i „prawa kobiet” na szalikach

Rajd kiboli dotarł dziś na Jasną Górę. W akcie sprzeciwu wobec nacjonalistycznej nienawiści, która toczy Polskę grupa odważnych osób rozwinęła szaliki z hasłami: „Tak dla demokracji”, „Humanitaryzm”, „Tak dla NGO”, „Miłość akceptacja”, „Prawa kobiet”, „Nie dla Polski punitywnej”.
8 stycznia 2023

Rajd kiboli dotarł dziś na Jasną Górę. Gangi kibolskie nieustająco cieszą się błogosławieństwem katabasów. I choć kler trzymający z ultrasami to żadna nowość, to festiwal nacjonalizmu i szowinizmu rozlewającego się po ulicach i tak szokuje.

Odważny protest na Jasnej Górze

Podczas dzisiejszej kibolskiej mszy na Jasnej Górze w akcie sprzeciwu wobec tej nienawiści, która toczy Polskę grupa odważnych osób rozwinęła szaliki z hasłami: „Tak dla demokracji”, „Humanitaryzm”, „Tak dla NGO”, „Miłość akceptacja”, „Prawa kobiet”, „Nie dla Polski punitywnej”, „Otwartość różnorodność”, „Miłość”, „Pokój”, „Mądrość”, „Życzliwość tolerancja”.

Akcję na Jasnej Górze zorganizowało częstochowskie Stowarzyszenie Demokratyczna RP. W akcji wzięły udział m. in. wiceprzewodnicząca rady miasta Częstochowy Jolanta Urbańska oraz osoby z krakowskiej grupy Dość milczenia, znanej z akcji antyklerykalnych i antyrządowych. „Częstochowa, Kraków, wspólna sprawa. Patriotyzm tak. Nacjonalizm nie”, napisała w mediach społecznościowych Katarzyna Wójtowicz, założycielka Dość milczenia, ścigana za antykościelnie i antypisowskie pikiety.

W Wyborczej chwalą kiboli, ani słowa o proteście

Tymczasem nagłówek na Wyborcza.pl: „XV Pielgrzymka Kibiców przybyła na Jasną Górę. <Środowisko, które ma w sobie wiele pięknych idei>”. Kolejny nagłówek z Wyborcza.pl: „Racowisko pod Jasną Górą zakończyło XV Pielgrzymkę Kibiców” W leadzie: „W poprzednich latach racowisko kończące pielgrzymki kibiców cieszyło się dużą frekwencją i zainteresowaniem postronnych osób. W tym roku było małe, krótkie i… nieoficjalne.”

Tak największy dziennik w Polsce, rzekomo progresywny czy wręcz lewicowy (sic!) opisuje nielegalny, lecz tolerowany przez służby (faszyści, policja – jedna koalicja) pokaz pirotechniczny nacjonalistów, zorganizowany bez należytego zabezpieczenia. To oswajanie faszyzmu przez media głównego nurtu.

Tymczasem o odważnym, antynacjonalistycznym proteście grupy osób na Jasnej Górze próżno szukać informacji w serwisie Wyborczej. Ważne były kibolskie zabawy pod rękę z panami w czarnych sukienkach.

Foto w nagłówku: Sławomir Krajs

Czytaj też:

4 odpowiedzi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.