Pionierka cywilizacji śmierci będzie patronować oddziałowi krakowskiego szpitala

Na 3 marca 2023 (piątek) zostało zaplanowane uroczyste otwarcie nowego oddziału noworodkowego im. Wandy Półtawskiej w Szpitalu Ginekologiczno-Położniczym im. Rafała Czerwiakowskiego przy ul. Siemiradzkiego w Krakowie.
28 lutego 2023

Antyaborcyjna oszołomka, katolicka fundamentalistka, opętana płodową obsesją szkodniczka, niszczycielka praw reprodukcyjnych, przebrzydła homofobka, przyjaciółka bestii z Wadowic, pionierka cywilizacji śmierci. Wanda Półtawska, bo to o niej mowa, będzie patronować nowemu oddziałowi krakowskiego Szpitala Ginekologiczno-Położniczego im. Rafała Czerwiakowskiego przy ul. Siemiradzkiego. Będzie patronować oddziałowi, na którym opiekę mają otrzymywać noworodki.

To naplucie w twarz wszystkim osobom, które od lat walczą o prawo do legalnej, bezpiecznej i dostępnej aborcji. O prawo do dostępnej antykoncepcji oraz do edukacji o zdrowiu i seksualności. To naplucie w twarz cispłciowym kobietom i transpłciowym mężczyznom: wszystkim osobom mogącym zajść w ciążę, które mogą potrzebować aborcji.

„Szpital to nie kościół”. Protest inicjatywy Dość milczenia

Nie ma zgody na nazwanie imieniem Wandy Półtawskiej oddziału Szpitala Ginekologiczno-Położniczego im. Czerwiakowskiego w Krakowie.

W środę, 1 marca 2023 r. o g. 9:00 odbędzie się protest „Szpital to nie kościół! Lekarz to nie ksiądz” zorganizowany przez inicjatywę Dość milczenia. Protest odbędzie się w Krakowie przy ul. Siemiradzkiego 1.

Kolejne wyróżnienie dla fundamentalistki. Kilka miesięcy temu została honorową obywatelką Krakowa

W maju 2022 r. pomimo protestów banda klerykalnych oszołomów zasiadających w Radzie Miasta Krakowa przyznała najsłynniejszej przyjaciółce bestii z Wadowic tytuł honorowej obywatelki Krakowa. Protest inicjatywy Dość milczenia odbył się wówczas na Placu Wszystkich Świętych, przed budynkiem krakowskiego magistratu, gdzie siedzibę ma także Rada Miasta Krakowa, tzn. Rada Klerykalnych Oszołomów. Zarząd i Rada Nowej Lewicy w Krakowie jednomyślnie potępiły wówczas nadanie honorowego obywatelstwa miasta Wandzie Póltawskiej.

Weronika Lenart z banerem o Wandzie Półtawskiej, 25 maja 2022 r.
Barbara Mazanek na proteście przeciw honorowaniu Wandy Półtawskiej, 25 maja 2022 r.
Katarzyna Wójtowicz na proteście przeciw honorowaniu Wandy Półtawskiej, 25 maja 2022r.

Ewa Jankowicz na proteście przeciw honorowaniu Wandy Półtawskiej, 25 maja 2022 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.