Prokuratura Ziobry ściga Katarzynę Wójtowicz za protest pod domem Jana Pawła II

Prokuratura wszczęła postępowanie przeciw Katarzynie Wójtowicz, współzałożycielce inicjatywy Dość milczenia. Chodzi o artykuł 196 kodeksu karnego, czyli obrazę uczuć religijnych.
20 grudnia 2022

W rocznicę urodzin Jana Pawła, 18 maja 2022, w Wadowicach odbył się pod domem rodzinnym JP2 protest antypapieski. Protest, zorganizowany przez inicjatywę Dość milczenia, został zgłoszony przez współzałożeycielkę i działaczkę inicjatywy, Katarzynę Wójtowicz.

Miałem przyjemność wziąć udział w tym proteście wraz z kilkunastoma osobami współtworzącymi lub współdziałającymi z Dość milczenia. Grupa protestuje m.in. przeciw tuszowaniu molestowania seksualnego dzieci w kościele katolickim.

Warto przypomnieć, że Jan Paweł II nie tylko tuszował przestępstwa pedofilskie, lecz również sprzeciwiał się używaniu prezerwatyw w czasie epidemii HIV/AIDS, nakłaniał by zgwałcone kobiety donosiły ciążę z gwałtu i skutecznie dążył do zaprowadzenia w Polsce ultrarestrykcyjnego prawa aborcyjnego.

Protest grupy Dość milczenia przed domem rodzinnym Jana Pawła II w Wadowicach, 18 maja 2022. Foto: Franek Vetulani

Prokuratura na tropie Katarzyny Wójtowicz w związku z „obrazą uczuć religijnych”

Prokuratura wszczęła postępowanie przeciw Katarzynie Wójtowicz w związku z tzw. „obrazą uczuć religijnych”. Polski kodeks karny z 1997 r. przewiduje sankcję za tzw. „obrazę uczuć religijnych”, czyli bluźnierstwo. Artykuł 196 kk mówi: „Kto obraża uczucia religijne innych osób, znieważając publicznie przedmiot czci religijnej lub miejsce przeznaczone do publicznego wykonywania obrzędów religijnych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.” Tego rodzaju sankcjonowanie aktów, które mogą zostać uznane za bluźnierstwo jest typowe dla państw wyznaniowych. Polska PiS jest niestety państwem wyznaniowym.

Zaangażowana fundacja Tadeusza Rydzyka

W sprawę przeciw Katarzynie Wójtowicz zaangażowała się fundacja Tadeusza Rydzyka „Lux Veritatis”, dotowana milionami z publicznej kasy przez rząd Prawa i Sprawiedliwości. Organizacja złożyła zażalenie na decyzję policji, która po zgłoszeniu sprawy przez oburzonych naszym protestem chrześcijan postanowiła umorzyć postępowanie.

Katarzyna Wójtowicz podczas protestu w Wadowicach 18 maja 2022. Teraz w związku z organizacją protestu jest ścigana przez PiS-owską prokuraturę. Foto: Franek Vetulani

Doszło do zakłócenia chrześcijańskich guseł?

Według chrześcijan, którzy donieśli o sprawie policji, jako osoby protestujące 18 maja w Wadowicach mieliśmy nie tylko obrazić ich uczucia religijne, lecz także uporczywie przeszkadzać w religijnych gusłach odprawianych przez Marka „Zarazę” Jędraszewskiego w świątyni przy wadowickim rynku. To oczywiste, bezczelne łgarstwo katolików! Do żadnego zakłócania chrześcijańskich guseł nie doszło!

Katarzyna Wójtowicz komentuje

Do sprawy publicznie Katarzyna Wójtowicz odniosła się 20 grudnia 2022 w swoim wpisie: „Ludzie poczuli się obrażeni tym, że mówię o ukrywaniu pedofilii przez papieża. Moim zdaniem obrazić powinni się na niego. Nie na mnie.” Ciężko odmówić słuszności tej wypowiedzi.

Solidarnie ze ściganą Katarzyną Wójtowicz

Dziś staję solidarnie ze ściganą przez PiS-owską prokuraturę Katarzyną Wójtowicz. To osoba, która niestrudzenie przeciwstawia się klerykalizacji Rzeczypospolitej w ostatnich latach. Osoba, którą bardzo szanuję. Nigdy nie będziesz szła sama! Murem za Tobą!

Czytaj też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.