Ścigana przez państwo PiS. Katarzyna Wójtowicz wezwana na przesłuchanie

Katarzyna Wójtowicz nie spędzi świąt spokojnie. Założycielka inicjatywy Dość milczenia została wezwana na komisariat policji przy ulicy Szerokiej 35 w Krakowie na przesłuchanie w charakterze podejrzanej. Warto ją wesprzeć i wziąć udział w demonstracji solidarnościowej.
23 grudnia 2022

„Szeroka się za mną stęskniła”, pisze Katarzyna Wójtowicz we wpisie z 20 grudnia 2022. Krakowska działaczka społeczna i dziennikarka Faktów po Mitach jest szczególnie nielubiana przez prawicowy reżim PiS. Jest kobietą niezależną, wyzwoloną, mówiącą otwarcie to, co myśli. Do tego jest ateistką, rozwódką i organizatorką protestów antyklerykalnych, które służą nagłośenieniu skali przestępstw w kościele katolickim. Krytyka moralnej zgnilizny kościoła katolickiego to filar działalności Dość milczenia, inicjatywy założonej i współtworzonej przez Katarzynę Wójtowicz.

Co jednak z punktu widzenia PiS-owskiej władzy najgorsze, Katarzyna Wójtowicz wraz z ekpią Dość milczenia konsekwentnie miesiąc w miesiąc organizuje antyrządowe protesty przy okazji wizyt Jarosława Kaczyńskiego na Wawelu. Każdego 18-ego każdego miesiąca, czyli w miesięcznicę pogrzebu Lecha i Marii Kaczyńskich, protestujący witają Słońce Narodu antyrządowymi piosenkami, hasłami na transparentach, okrzykami i dźwiękiem gwizdków.

Katarzyna Wójtowicz. Niezależna, nieprzelękniona, niewierząca. Wadowice, 18 maja 2022. Foto: Franek Vetulani

Pokrzywdzona przez partyjną policję wezwana na przesłuchanie przez… policję

Teraz na tropie Katarzyny Wójtowicz jest policja, która z godną podziwu, wiernopoddańczą postawą wykonuje wszystkie polecenia swych politycznych mocodawców. Komendant główny policji, który ostatnio odpalił w swoim gabinecie granatnik (dotychczas bez konsekwencji, w śledztwie ma status pokrzywdzonego), podlega wprost Mariuszowi Kamińskiemu, czyli ministrowi spraw wewnętrznych i administracji z PiS. Polska policja od kilku lat przyjęła rolę formacji partyjnej. Na protestach przestała czuwać nad przestrzeganiem prawa. Stała się za to zbrojnym ramieniem partii rządzącej. Oddziały szturmowe PiS brutalnie tłumią demokratyczne, pokojowe protesty, które nie są na rękę rządzącej partii.

Katarzyna Wójtowicz została wezwana na krakowski komisariat przy ulicy Szerokiej 35 w charakterze podejrzanej, pomimo że nie zrobiła nic złego, a sama stała się ofiarą policyjnej przemocy. Katarzyna Wójtowicz zostanie przesłuchana przez partyjną policję tuż po świętach, w środę, 28 grudnia rano. Jak informuje, ma zapewnioną opiekę prawną.

Będę przesłuchiwana w charakterze osoby podejrzanej w związku z dniem 11 listopada i 30 października.

I tak oto, 11 listopada polucjanci uznali że

zawiniłam z artykułu 52 p. 2. par 2 kw i to aż 4 razy!

oraz

zawiniłam art 343 ust 1w związku art 156 ust 1 ustawa prawo ochrony środowiska i tu zawiniłam tylko 2 razy.

oraz 30 października, zdaniem polucjantów zawiniłam z art 141 i art 51 kw, po jednym razie z każdego.

Dodam tylko, że 11 listopada policja pozbawiła mnie wolności na 3 godziny, trzymając w policyjnym kotle, aż Jarosław wielki skończy przemowy

Katarzyna Wójtowicz we wpisie z 20 grudnia 2020

Demonstracja solidarności z Katarzyną Wójtowicz

W dniu przesłuchania odbędzie się demonstracja solidarnościowa Murem za Katarzyną Wójtowicz zorganizowana przez inicjatywę Dość milczenia. Warto przygotować transparent lub flagę i okazać wsparcie dzielnej działaczce opozycji demokratycznej, którą ściga państwo PiS.

„Mam nadzieje, ze państwo PiS odpowie za szczucie tej dzielnej kobiety przed europejskimi sądami”, napisał w rozmowie ze mną Rafał Betlejewski, performer, działacz społeczny, autor książki 365 lekcji religii dla całej rodziny, która chce się wyzwolić.

Czytaj też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.