Seksistowski żart Jacka Majchrowskiego na gali nagród im. Bujwidowej. „Prezydentowi kończy się termin przydatności do użytku”

Podczas gali nagród im. Kazimiery Bujwidowej w poniedziałek, 3 kwietnia 2023 r. prezydent Krakowa Jacek Majchrowski powiedział, że działania miasta Kraków na rzecz równości pokazują, że będą chyba potrzebne działania na rzecz – he he – równości mężczyzn. Nie ma zgody na wyśmiewanie feminizmu.
4 kwietnia 2023

Aktywistka Magda Dropek publicznie napisała o seksistowskim żarcie, którym „popisał się” Jacek Majchrowski podczas poniedziałkowej gali rozdania nagród im. Kazimiery Bujwidowej.

Niestety prezydent Majchrowski nie omieszkał zażartować, że działania Krakowa na rzecz równości i to wydarzenie [gali nagród im. Kazimiery Bujwidowej-FV] pokazują, że będą chyba potrzebne działania na rzecz równości mężczyzn, he he 💁🏻‍♀️ Kraków ma wspaniałe działaczki, artystki, polityczki, społeczniczki, ale wokół sporo się jeszcze musi zmienić. Bierzmy więc sprawy w swoje ręce i doceniajmy się też nawzajem.

Magda Dropek, wpis na facebooku

Dodałbym: Kraków ma wspaniałe nauczycielki, kucharki, robotnice fizyczne, urzędniczki, lekarki, pracownice domowe, kobiety w ogóle. A w głos Magdy Dropek warto się wsłuchać. Magda Dropek była redaktorką największego i najstarszego serwisu informacyjnego LGBTQ w Polsce. Od 2012 jest współorganizatorką Festiwalu Queerowy Maj i Marszu Równości w Krakowie. W 2013 została członkinią zarządu Fundacji Równość.org.pl, której działania koncentrują się na wzmacnianiu osób LGBTQ w małych miastach południowej Polski. Jest członkinią Rady ds. Równego Traktowania przy Prezydencie Miasta Krakowa.

Opisana wypowiedź na gali nagród im. Kazimiery Bujwidowej to kolejna kompromitacja Jacka Majchrowskiego w przeciągu ostatnich tygodni. Wcześniej prezydent Krakowa objął patronatem targi myśliwych. Pod wpływem presji społecznej wycofał swój patronat. W środę, 5 kwietnia na sesji Rady Miasta Krakowa ma być omawiany los spółki Kraków5020, na którą zostało złożone zawiadomienie do prokuratury.

Profesorka Uniwersytetu Oxfrodzkiego bez litości: „Prezydentowi kończy się termin przydatności do użytku”

Skandaliczny, seksistowski żart Jacka Majchrowskiego publicznie skomentowała profesorka literatury angielskiej na Uniwersytecie Oxfrodzkim i Helen Morag Fellow and Tutor in English Literature w Jesus College Uniwersytetu Oxfordzkiego, Paulina Kewes:

Wygląda na to, że panu prezydentowi kończy się termin przydatności do użytku…

Paulina Kewes, wpis na twitterze z 4 kwietnia 2023

Prezydencie Jacku Majchrowski! Proszę przyjąć do wiadomości, że to kobiety z powodu swojej płci w Polsce i na całym świecie traktowane są jak podludzie, a nie mężczyźni. Nie ma miejsca na tego rodzaju żałosne żarty o feminizmie ze strony prezydenta miasta. Naprawdę, to już czas na emeryturę.

Czytaj też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.