Tradycja getta ławkowego na Uniwersytecie Jagiellońskim. Lista hańby

Uniwersytet Jagielloński tolerujący czy wręcz popierający zachowania nienawistne, kłamstwa oraz ściśle współpracujący z rządzącą skrajną prawicą i despotami z Bliskiego Wschodu niewiele różni się od decydentów, którzy przed niemal stu laty zaprowadzali tu getto ławkowe.
16 stycznia 2023

Za nazwanie rektora UJ Jacka Popiela „reakcyjnym bucem” spadły na mnie gromy. 29 czerwca 2022, gdy zapadła decyzja komisji dyscyplinarnej o ukaraniu mnie naganą, opublikowałem na mojej stronie internetowej pierwszą listę hańby UJ. Znalazły się na niej nazwiska dziekanek i dziekanów wszystkich wydziałów UJ podpisanych pod wnioskiem o wszczęcie przeciw mnie postępowania dyscyplinarnego w tej sprawie. Żałosna ustawka w obronie skompromitowanego szefa, rektora Jacka Popiela. Wyraz ślepego serwilizmu czy też intelektualnego albo moralnego uwiądu. Albo połączenia wyżej wymienionych.

Po pół roku przyszedł czas na odświeżenie, a przede wszystkim poszerzenie tej listy. Oto zgniła elita władzy Uniwersytetu Jagiellońskiego, której miejsce jest na śmietniku historii. Mają krew na rękach.

Nazwiska rektorów odpowiedzialnych za tolerowanie faszyzmu i transfobii oraz współpracę z księciem Saudem; rzeczników dyscyplinarnych rektora i osób członkowskich komisji dyscyplinarnych wydających niesprawiedliwe decyzje dyscyplinarne przeciw osobom studenckim.

Nazwiska dziekanów i dziekanek, które podpisały się pod wnioskiem o wszczęcie postępowania dyscyplinarnego przeciw mnie; profesorów i profesorek, ze strony których padły pod moim adresem tyleż bezwzględne, co bezpodstawne i ślepe głosy krytyki za nazwanie rektora UJ Jacka Popiela „reakcyjnym bucem” (częściowo włączone do akt postępowania dyscyplinarnego).

Nazwiska wykładowców i wykładowczyń publikujących w mediach szkodliwe paszkwile idące w sukurs skrajnej prawicy, broniące wolności słowa tylko dla transfobów czy innych troglodytów. Nazwiska osób związanych zawodowo z UJ, które niszczą Polskę jako polityczni decydenci w Polsce i Europie.

W odnośnikach pod nazwiskami linki do materiałów o kompromitujących ich czynach lub bezpośrednio do kompromitujących publikacji.

Transparent sfotografowany w Centrum Wsparcia Dydaktyki UJ w 2021 r. na demonstracji solidarnościowej z Ernestem Figlem, wezwanym do stawienia się przed komisją dyscyplinarną ds. studentów UJ. Transparent zrobił (jeśli dobrze pamiętam) Zoey Klaus

Lista hańby Uniwersytetu Jagiellońskiego

 1. Jacek Popiel
 2. Armen Edigarian
 3. Ewa Bogacz-Wojtanowska
 4. Marek Drewnik
 5. Jarosław Fazan
 6. Paweł Laidler
 7. Jolanta Jura
 8. Wojciech Macyk
 9. Maciej Małecki
 10. Ewa Gudowska-Nowak
 11. Jacek Nowak
 12. Piotr Pierzchalski
 13. Jerzy Pisuliński
 14. Jacek Sapa
 15. Stanisław Sroka
 16. Władysław Witalisz
 17. Joanna Zalewska-Gałosz
 18. Włodzimierz Zwonek
 19. Elżbieta Mańczak-Wohlfeld
 20. Tomasz Gizbert-Studnicki
 21. Dominika Dudek
 22. Adam Dyrda
 23. Renata Przybylska
 24. Beata Kowalska
 25. Mikołaj Iwański
 26. Paweł Czarnecki
 27. Sybilla Stanisławska-Kloc
 28. Małgorzata Pyrcak-Górowska
 29. Przemysław Tacik
 30. Magdalena Grzyb
 31. Andrzej Nowakowski
 32. Ryszard Legutko
 33. Andrzej Zoll
 34. Franciszek Longchamps de Bérier
 35. Tomasz Sroka
 36. Aneta Załazińska
 37. Mateusz Kopaczyński
 38. Adrian Ochalik
 39. Mateusz Klinowski
 40. Jan Hartman
 41. Andrzej Duda

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.