Wielki powrót Galerii Olympia. Queerowy artysta Wojciech Ćwiertniewicz pokaże akty i tulipany

Jedna z najdłużej nieprzerwanie istniejących galerii sztuki współczesnej w Krakowie zainauguruje działalność w nowym miejscu, przy ulicy Szlak 13, wystawą „Seledynowy balkon” znakomitego artysty Wojciecha Ćwiertniewicza. Będą męskie akty, grecki poeta Kawafis i tulipany.
13 kwietnia 2023

To już piąta lokalizacja w niemal ćwierćwiecznej historii Galerii Olympia, która zajmuje się wystawianiem i promowaniem sztuki współczesnej w Krakowie. Galeria Olympia działała kolejno przy ulicy Koletek 7; w dwóch lokalizacjach na Kazimierzu; następnie w Podgórzu. Od 2022 r. kolejną siedzibą galerii stał się niewielki lokal przy ulicy Szlak 13.

Wernisaż wystawy Wojciecha Ćwiertniewicza
Seledynowy balkon w czwartek, 13 kwietnia 2023 r.
od godziny 18.00 do 22.00
Galeria Olympia, ulica Szlak 13, Kraków

Seledynowy balkon. Będą męskie akty

Co będzie można zobaczyć na indywidualnej wystawie Wojciecha Ćwiertniewicza Seledynowy balkon? Artysta zapowiada m. in. co najmniej jeden gejowski akt, dwa portrety gejowskiego poety Kawafisa oraz tulipany.

Będzie akt męski, przecudny! Front, cała postać. Znawca, prof. Leszkowicz uważa go za najlepszy akt męski w sztuce polskiej ever, w ostatnim półwieczu.

Wojciech Ćwiertniewicz
Wojciech Ćwiertniewicz, Seledynowy balkon, 1981, olej, akryl i tusz na płótnie, 150 x 150 cm. Courtesy Galeria Olympia

Będzie mój akt, półakt. Z twarzą w kawałku szkła, lustra wbitego w brzuch. Trochę modnej dzisiaj makabry… Moja odpowiedź na stan wojenny. (śmiech)

Wojciech Ćwiertniewicz

Dwa portrety gejowskiego poety Kawafisa! Tulipany! I interpretacja gejowskiej pary Picassa! Mało? Na najmniejszej powierzchni galeryjnej w Krakowie oddanej mi przez Olimpię.

Wojciech Ćwiertniewicz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.